Kurtuluş Mah, Ziyapaşa Ramazanoğlu Cad. No: 17/B Tevfik Bey Apt. Kat:1 Daire:4 Seyhan / ADANA

Yağ Verme (Lipofilling)

Osman Metin Yavuz > Yağ Verme (Lipofilling)

Yağ Verme (Lipofilling)x

 

Temel olarak yüz bölgesi için mükemmel sonuçlar ortaya çıkaran bu yöntem ilerleyen teknoloji sayesinde vücudun her bölgesine uygulanabilir hale gelmiştir. Lipofilling Tedavisi muayeneye gelen hasta ile birlikte karar veren plastik cerrahlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamanın kaynağını vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağların yine vücudun başka bir bölümünde görünümünden rahatsız olunan yere aktarılmasıdır. Aktarılacak bu yağ tabakası genellikle karın bölgesinden alınmaktadır. Operasyonun uygulama aşamasında plastik cerrahlarımız genellikle genel ya da sedasyon anestezi yöntemini tercih etmektedirler.

Bu yöntem Türkiye’de henüz gerekli değerini yakalayamamıştır. Ancak operasyon sonucunda yakalanan başarı yüzdesine bakıldığında ilerleyen dönemlerde sıkça tercih edilen bir yöntem olarak görünmektedir. Bireylerin sahip olmak istedikleri dolgun dudaklar, güzel gergin yüz hatları bu operasyon sayesinde oldukça istenilen sonuçlar vermektedir. Diğer yöntemlere nazaran başarı yüzdesinin de oldukça yüksek olması sayesinde bu yöntem oldukça başarılıdır.

Bu operasyonun olumlu noktalarından biride vücudun herhangi bir noktasından alınan yağ tabakasının vücutta iyileştirici bir etkide gerçekleştirebilmesidir.

Yardım mı lazım ? Konuşma başlat