Kurtuluş Mah, Ziyapaşa Ramazanoğlu Cad. No: 17/B Tevfik Bey Apt. Kat:1 Daire:4 Seyhan / ADANA

Vücut Şekillendirme

Osman Metin Yavuz > Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirmex

 

Vücutta yapılan şekillendirme işlemleri, vücudu bir bütün olarak ele alıp, yapılacak işlemlerin kişinin istediği görünüme kavuşması için gerçekleştirilmesi sağlanır. Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak birçok bölgeye uygulanarak vücudu yeniden şekillendirip düzeltilmesini amaçlar.

Vücut şekillendirme, genetik ya da sonradan oluşan deformasyonları düzeltmek amacıyla yapılan işlemlerin tümüdür. Kişinin kendisinde rahatsız olduğu bölgenin tespit edilmesi ve uzman doktorla en uygun cerrahi işlemin kararıyla düzeltilmesi amaçlanır.

Fazla yağların birikmiş olduğu bölgelerde sıklıkla vaser liposuction işlemi uygulanmaktadır. Hem kadın hem de erkeklerin tercih ettiği bu girişim ile vücudun şekillenmesi ve istenilen vücut şekline ulaşılması sağlanmaktadır. Erkleklerde meme büyümesinin ortadan tamamen kaldırılması yani jinekomasti işlemleri de yine vaser liposuction ile izsiz ve ağrısız şekilde giderilebilir. Kadınlarda, vücut anatomilerine ve bulunduğu duruma bağlı olarak dikleştirme, büyütme ya da küçültme operasyonları ile şekil verilmesi sağlanır.

Hem kadın hem de erkeklerde aşırı kilo alıp verme ve özellikle son dönemde mide küçültme operasyonu olan hastalarda karın, kol ve bacak germe operasyonları da vücut şekillendirmeye yönelik girişimler arasındadır. Germe girişiminin amacı, fazla deri ve yağı ortadan kaldırmak, içerideki kas onarımını sağlamaktır. Vücut şekillendirmenin belki de en önemli girişimlerinden olan germe işlemi yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

Vücut şekillendirme girişimlerinde yüz germe işlemi de kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir girişimdir. Orta ve tam yüz germe girişimleri ile sarkma ve kırışıklıklardan kesin olarak kurtulmaları mümkündür.

Vücut şekillendirme girişimleri tüm vücudu ele alarak kişinin rahatsız olduğu bölgelerin onarılması işlemidir. Bu yüzden öncelikle doktor kontrolüne gelerek kendisine uygun operasyonun belirlenmesi ve gerekirse kombine işlemerle tek seferde tüm bu rahatsızlıklarından kurtulması mümkündür.

Yardım mı lazım ? Konuşma başlat