Kurtuluş Mah, Ziyapaşa Ramazanoğlu Cad. No: 17/B Tevfik Bey Apt. Kat:1 Daire:4 Seyhan / ADANA

Vaserle Yağ Alma

Osman Metin Yavuz > Vaserle Yağ Alma

Vaserle Yağ Almax

 

VASER LIPOSELECTION – HIGH DEFINITION LIPOPLASTY

Liposuction vakumla yağ alınmasında, önemli gelişmelerden biri, tıp uygulamalarında tartışılmaz bir yere sahip olan Ultrason enerjisinin kullanılmasıdır. Yağ alınacak bölgeye, emilimi kolaylaştıracak bri sıvının enjekte edilmesi uzun yıllardır tekniğin önemli bir parçasıdır. Bu sıvının enjeksiyonunu takiben, bölgeye ulaştırılacak bir enerjinin yağın parçalanmasını kolaylaştıracağı, yağın daha rehat ve güvenli şekilde emilimini arttırabileceği yönünde çok sayıda çalışmalar yapılmış ve farklı enerji türleri denenmiştir. Bu enerji türlerinden bir tanesi de Ultrason enerjisidir. 1990’lı yllardaki ilk uygulamalar, enerjinin gücü ve uygulanma biçimi konusunda bazı sorunlar taşısada, 2000’li yıllarda geliştirilen 3. Generasyon Ultrason cihazları , son 10 yılda yağ alınması-liposuction işlemlerine damgasını vurmuş ve elde edilen sonuçları belirgin şekilde iyileştirmiştir.

Sistem Nasıl Çalışmaktadır?

İşaretlenen yağ alıncak bölgelere, sıvı enjeksiyonunu takiben aynı noktadan girilerek, metal ince tüplerle, bölgenin özelliklerine gore farklı güç ve tipte Ultrason enerjisi, gene uygulama bölgesinin özelliklerine gore farklı sürelerde uygulanır. Daha sonra, vakumla yağ alımı gerçekleştirilir.

Vaser Ne Gibi Avantajlar Sağlar ?

Vaser uygulanan bölgeden alınan yağ akışkan bir yağ kıvamındadır ve kolayca vakumla alınır. Daha fazla miktarda yağı daha kısa sürede ve daha kansız olarak almaya yardımcıdır. Yağın daha homojen ve yoğun miktarlarda alınması, derinin elastikiyeti ile bölgeye daha iyi uyum sağlamasına yol açar. İşlem sonrası ödem ve morluk beklenenden azdır. Bu avantajları ile, daha geniş alanlara uygulanabilir.
VASER uygulamaları için alınabilecek miktar konusunda kısıtlama varmıdır?

Laser uygulamalarında mevcut olan uygulanabilecek bölge ve alınabilecek miktar konusundaki kısıtlamalar, VASER için geçerli değildir. Bunda, Vaser enerjisinin doğrudan yağa etki ederek çevre dokuya zarar vermemesi etkilidir.

VASER Güvenilir Bir Teknik midir ?

Her gün geliştirilen, yenilenen ve değişikliğe uğrayan tekniklere kıyasla VASER 10 yılı aşkın bir süredir orjinal biçimini koruyan bir teknolojidir. Bunun en önemli nedeni, mevcut haliyle gereksinimleri karşılayan, güvenli bir teknolojiye sahip olmasıdır.

VASER liposuctiona ne gibi katkılar sağlamıştır?

Bu uygulama, liposuction işlemini sadece yağ alan kaba bir işlemden çıkararak, şekil verici, istenilen bölgede, yağ dokusunun istenildiği gibi alınabildiği bir teknik haline sokmuştur. Bu teknik, High definition lipoplasty olarak adlandırılan, ince ve detaycı bir liposuction işlemine önderlik etmiş, böylece bel kıvrımının derinleştirilmesi, karın kaslarının ortaya çıkarılması, kalça kıvrımlarının belirginleştirilmesi sağlanabilmiştir.

Yardım mı lazım ? Konuşma başlat